Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Henryk Dąbrowski

Urodził się w 1927 roku. Od 1951 roku prowadził działalność dydaktyczną, naukową i artystyczną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1974 roku został kierownikiem Zakładu i Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury . Tytuł profesora otrzymał w 1992 roku.

Był czynnym projektantem realizacji architektonicznych w zabytkowym zespole miejskim Kazimierza Dolnego ( m. in. kamienice przy ulicy Senatorskiej i Klasztornej). Opracował obecną graficzną wersję herbu Kazimierza Dolnego.

W latach 1956-2006 opracowywał wzory rysunkowe i komponował formy graficzne dokumentów-dyplomów ( na pergaminie) i honorowego tytułu naukowego Doktora „Honoris causa” dla Rektora Politechniki Warszawskiej.

Rysunki , grafiki i kompozycje malarskie publikował w licznych wydawnictwach i prezentował na wielu pokazach i wystawach indywidualnych w kraju i za granicą m. in. w Rzymie (1964), Glasgow (1979), Paryżu (1980) i w Wiedniu (1986).