Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Jolanta Caban

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie.

Studiowała w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki (1984-1986) i w Warszawie na Wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych (1986-1989).Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego . Aneks z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej w pracowni grafiki prof. Romana Artymowskiego.

W 1990 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki , a w 1992 r otrzymała stypendium rządu Francji i odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier.

Zorganizowała 25 wystaw indywidualnych w Polsce i we Francji, brała udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Argentynie, Belgii i w Niemczech.

Jest laureatką nagrody Starosty Sieradzkiego-triennale z martwą naturą -Sieradz-2012, I nagrody w konkursie malarskim- Zadra Warszawa i II miejsca w konkursie malarskim- Assosiation Renaissance-1993 Francja. Wyróżnienie w konkursie malarskim ZPAP -OBRAZ MIESIĄCA—2010 i 6 wyróznienie na wystawie w Museum Modern Art HunfeldKonrad Adenauer Platz 1 -Hunfeld – Niemcy.