Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Alina Picazio

Alina Picazio

 

W 1994 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego.

Dodatkowo uzyskała specjalizację w pracowni serigrafii prof. Henryka Chylińskiego. . W 1997 r. przez 6 miesięcy przebywała na stażu w Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie, w pracowni prof. Alessandra Trottiego. W 2019 roku obroniła doktorat pod kierunkiem prof. Wiesława Łuczaja w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W latach 1994- 2023 zorganizowała 23 wystawy indywidualne  w Warszawie. Kielcach, Olsztynie, Ciechanowie w  Łodzi w Rzymie i w Nowym Jorku. Brała udział w 60 wystawach zbiorowych.

Zdobyła nagrodę główną dla najlepszego artysty w 40 Międzynarodowym Konkursie Premio Sulmona 2018 we Włoszech.  Brała udział w finałach konkursów międzynarodowych m.in. „Rospigliosi Art Prize 2019” – Włochy, „Premio Sulmona 2019” – Włochy, „Rospigliosi Art Prize 2018” – Włochy, „Aliud Atist 2017” Museo di Sant’ Oreste – Włochy, „Grands et jeunes d’aujourd’hui” – Paryż 2000.

Prace artystki znajdują się w kolekcjach m.in. Polo Museale Sapienza, Alitalia per Arte, Galleria del Cortile – Archivio Sante Monachesi Associazione Culturale, Instytut Polski w Rzymie, Istituto di Cultura Italiana di Varsavia, Museo Sant’Oreste oraz w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie.