Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Anna Wojciechowska-Paprocka

Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Malarstwa uczyła się w pracowni prof. Łukasza Korolkiewicza. Jej dyplom został uznany za Najlepszy Dyplom warszawskiej ASP w 1988 roku. W 1990 r otrzymała stypendium artystyczne dla Młodych Twórców przyznawane przez Ministra Kultury i Sztuki. Artystka jest trzykrotną laureatką konkursów: Najlepszy w Polskiej Reklamie ( 1993, 1994 i 1995), laureatką nagrody w kategorii malarstwo figuratywne w konkursie” Natale di Roma” Rzym (2011), dwukrotną finalistką w międzynarodowym Konkursie Ilustracji do Książki Sharjah Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jej działalność przedstawiona w albumie „Twórca Wizerunku Polski” (2013) jest wyróżnieniem za pracę artystyczną i charytatywną Artystki.

 Maluje w technice akwareli i akrylu, zajmuje się projektowaniem graficznym. Operuje ściszoną  paletą  barw.  Przyszarzałe róże, złamane błękity, subtelne zielenie są Jej znakiem rozpoznawczym.

W swoich pracach Artystka przedstawia kobietę, jej emocje, marzenia, smutki, zamyślenie. Z przymrużeniem oka przedstawia zmagania kobiety z materią życia. Klimat refleksji i nostalgii sprawia, że prace Anny Wojciechowskiej- Paprockiej są bardzo osobiste.

Artystka zorganizowała 9 wystaw indywidualnych, brała udział w 17 wystawach zbiorowych m. in. w Rzymie,  Szanghaju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, USA, Francji, na Litwie , Węgrzech w Chinach