Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Joanna Wiszniewska-Domańska

Urodziła się w Łodzi - tu pracuje i mieszka. W 1972 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Pracuje na stanowisku profesora w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Zajmuje się rysunkiem, grafiką, kolażem, książką artystyczną, sztuką papieru i teatrem plastycznym. Prace artystki są dokładnie przemyślane i starannie skomponowane. W surrealistycznej przestrzeni postaci, ryby, domy, przedmioty zajmują konkretne miejsca jak pionki na szachownicy. 

 

Tworzy nasycone symboliką  baśniowe światy.
Bohaterem jednego z cyklów Jej prac jest człowiek i jego metaforyczna podróż przez życie. Ubrany w  elegancki, ciemny garnitur, zawsze ustawiony plecami do widza, w podróży. . . Człowiek – poeta realizujący swoje marzenia i pragnienia.

Zorganizowała 25 wystaw indywidualnych w Polsce, Danii, Hiszpanii, Niemczech.  Uczestniczyła w 25 wystawach zbiorowych m.in. w Polsce, Hiszpanii