Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Krzysztof Wachowiak

Urodził się 1 września 1949 roku w Szczecinie. Studiował na wydziale malarstwa warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni Stefana Gierowskiego w 1975 roku. Od 1980 roku Wachowiak prowadzi pracownię malarstwa na warszawskiej ASP. W 1966 wybrany został na stanowisko dziekana na tym wydziale.

Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Krakowie i w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Radomiu, Galerii BWA w Warszawie, Olsztynie, Kielcach, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Tolarno Gallery w Melbourne, Galerii Sztuki Powszechnego Banku Kredytowego, Galerii Piast w Tokio. 

Nagrody: Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (1976), Nagroda w Warszawskiej Prezentacji Sztuki Młodych (1980), Wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Jana Spychalskiego (1980), Grand Prix na XXXV Ogólnopolskim Jubileuszowym Salonie Zimowym Plastyki ( Radom 1981), Wyróżnienie na XXIX Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa Bielska Jesień (1992), Dwie II nagrody na Konkursie Malarskim Fundacji Polska-Japonia im. Miyauchi (1993), Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie na dzieło plastyczne p.n. „Dni walczącej Warszawy” (1994), II Nagroda w Konkursie Malarskiej Fundacji Polska-Japonia (1995)