Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Stanisława Pietrzak-Krupińska

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie i Państwową  Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi ( 1965 roku).   Studiowała w pracowni malarstwa  prof. Jerzego Nowosielskiego, w pracowni kompozycji  prof. Stanisława Fijałkowskiego  i  projektowanie tkanin  w pracowni prof. Teresy Tyszkiewiczowej. Po ukończeniu studiów przez wiele lat pracowała w Zakładach Przemysłu Jedwabniczego w Milanówku  jako plastyk-projektant. Projektowała wzory na tkaninach bawełnianych, lnianych i jedwabnych.  Malarstwo zawsze było  integralną częścią  Jej twórczości.

Artystka brała udział w wielu wystawach  ogólnopolskich i międzynarodowych. Zorganizowała ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczyła  w wielu wystawach zbiorowych.

Prace Stanisławy Pietrzak-Krupińskiej znajdują się w zbiorach państwowych, sakralnych i prywatnych w Anglii, Austrii, Australii, Bułgarii, Niemczech, Włoszech, USA i w Kanadzie.

Była kilkakrotnie stypendystką ministra kultury i sztuki.