Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Jacek Maślankiewicz

Urodził się w 1955 roku. Od lat dziecięcych malował pod kierunkiem ojca-Ireneusza Maślankiewicza. W 1975 roku rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, które kontynuował od 1976 roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Jana Lisa, Bohdana Urbanowicza, Rajmunda Ziemskiego. Dyplom uzyskał w 1979 roku. W latach 1987-1992 działał w Stowarzyszeniu Ruchu Artystycznego „Świat” ( realizacje ekspozycji i akcji malarskich). Swoją twórczość zaprezentował na ok. 30 wystawach indywidualnych i ponad 160 wystawach zbiorowych w Polsce i Europie.
Prace Jacka Maślankiewicza znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie oraz w Zbiorach Watykańskich (obraz „Pejzaż Polski”-dar dla Papieża Jana Pawła II ) w kolekcji Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie,w Muzeum Miejskim w Gorzowie Wielkopolskim,w Muzeum w Lęborku,w Muzeum Okręgowym w Siedlcach, w BWA Koszalin , w kolekcji ABN Bank w Amsterdamie.

W latach 2010-2014 Jacek Maślankiewicz był Prezesem Zarządu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.