Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Alojzy Balcerzak

Urodził się w 1930 roku w Zdworzu,  województwie płockim. W latach 1951-1959 studiował w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom otrzymał w 1957 na Wydziale Grafiki. Zajmuje się grafiką i malarstwem.

Artysta miał ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. Danii, Holandii, ZSRR, Kanadzie, USA, Niemczech Meksyku, Belgii, Szwecji, Czechosłowacji, Francji Norwegii.

Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych, międzynarodowych, a także prezentacjach sztuki polskiej za granicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Prace Artysty znajdują się w zbiorach Senatu i Sejmu RP, Muzeum Pomorskiego w Gdańsku, Muzeum Mazowieckiego w Płocku ,Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum im Kazimierza Pułaskiego w Warce, American Camellia  Society, Hunt Institut for Botanical Documentation (USA), Galerii Orchard Lake, International Institute Detroit oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in.  w Szwecji, Norwegii, Danii, Niemczech, Anglii, USA, Kanadzie, Meksyku, Francji, Grecji Szwajcarii i Australii.