Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Anna Miarczyńska

Anna Miarczyńska urodziła się w 1961 roku w Warszawie. W latach 1980-1986 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Konserwacji, Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Dyplom uzyskała w 1986 roku w pracowni prof. Joanny Szpor. Aneks z rysunku u prof. Stanisława Damskiego. W latach 1989-1991 wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych w Niemczech Zachodnich. W latach 2011-2012 zorganizowała 4 wystawy indywidualne w Anglii. Artystka miała 17 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech i Londynie. Brała udział w 16 wystawach zbiorowych.

Twórczość artystki obejmuje malarstwo sztalugowe, ilustracje książkowe, malarstwo ścienne; zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, wykonuje kopie, maluje portrety, tworzy własne kompozycje malarskie i rysunkowe. Jej prace cechuje harmonijny, wysmakowany koloryt i precyzja techniki malarskiej.
Artystka tworzy świat fantastycznych postaci i tajemniczych zdarzeń. Centralną postacią w Jej kompozycjach jest kobieta, którą artystka umieszcza w nierealnym pejzażu wplecionym w rytm zmieniających się pór roku, nocy, dni ,sennych marzeń. Prace artystki są inspirowane snami i wizjami, mikro- i makrokosmosem, naturą, pięknem ludzkiej duszy.