Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Małgorzata Zieleńska

Urodziła się w 1953 roku w Warszawie. W latach 1974-78 studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji, Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Dyplom uzyskała w 1978 roku w pracowni prof. Juliusza Bursze. Po ukończeniu studiów pracowała na Zamku Królewskim w Pracowni Konserwatorsko - Pozłotniczej na stanowisku kierownika. W latach 1980-1985 pracowała w PP PKZ w Warszawie biorąc udział w licznych pracach konserwatorskich w kraju i za granicą.

Swoje prace prezentowała na 4 wystawach indywidualnych w kraju i dwóch wystawach w Kanadzie. Brała udział w 3 wystawach zbiorowych.

Wykonała wiele malowideł i dekoracji ściennych w restauracjach, w Domach Handlowych (Arkadia, Wola Park) i w domach prywatnych.

Jej obrazy są w zbiorach w kraju i za granicą m. in. w Anglii i Kanadzie.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym i malarstwem ściennym. Maluje własne kompozycje, portrety, wykonuje kopie obrazów (wg Mehoffera, Klimta, Vermeera, Van Gogha).