Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Jerzy Boberski

 

Jerzy Boberski

 

Urodził się w 1952 roku. Po studiach na Politechnice Warszawskiej przez 10 lat zajmował się ceramiką artystyczną. Kolejnych kilkanaście lat spędził w Australii, gdzie pracował jako projektant grafiki użytkowej oraz ilustrator. Od początku lat 90-tych jego prace można znaleźć w wydawnictwach poświęconych fotografii, ilustracji oraz projektowaniu (The Wizards of Oz). Współpracował z wieloma agencjami reklamowymi oraz deweloperami. Prowadził też działalność wydawniczą (Miesięcznik „Aspekt”). Po kilkunastu latach pobytu w Melbourne powrócił do Warszawy. Rok 2006 był rokiem jego debiutu na polskim i europejskim rynku artystycznym. 
 Ulubioną  tematyką  artysty jest pejzaż i pejzaż  miejski.

Autor wystaw indywidualnych (m.in. Berlin 2011, Warszawa 2014) i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.Od 2007 członek ZPAP Okręg Warszawski.