Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Elżbieta Gaudasińska

Urodziła się w 1943 roku w Strzyżowie. Studiowała  na warszawskiej ASP. W 1967obroniła dyplom  w pracowni prof. A. Kobzdeja. Jest znaną ilustratorką książek, zwłaszcza dziecięcych („Calineczka ”H. Ch.
Andersena, „Czerwony Kapturek” Ch. Perraulta).Wypracowała własny styl trafiający znakomicie do psychiki dzieci. Jej ilustracje odznaczają się precyzyjnym rysunkiem, zabawną deformacją, żywymi barwami.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. wyróżnienia na Biennale Sztuki dla dziecka w Poznaniu (1973r), w konkursie PTWK „Najpiękniejsze książki roku”(1975), Nagroda Główna w konkursie PTWK” Najpiękniejsze książki roku”, Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość w dziedzinie ilustracji książkowej (1979), -II Nagroda na VI Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu(1984) , „Srebrne Koziołki” Poznań (1984). Wpis na Listę Honorową IBA (1985), Złote Jabłko BIB, Bratysława (1985), Nagroda PTWK za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ilustracji dla dzieci(1989) , Wyróżnienie na Biennale Ilustracji Europejskiej w Aki Town, Japonia (2001), Medal polskiej Sekcji IBA (2006).