Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Ewa Dołgań-Piotrowska

Urodziła się w Lublinie. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Dyplom obroniła w 1974 roku. Należy do Związku Artystów „Sztuka Polska” oraz do Towarzystwa Plastyków Bemowa. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów malarskich „Kwiaty”, „Pejzaż Polski” (1993) i Impresje Polskie” (1995) zorganizowanych przez Fundację Polska- Japonia im. Miyauchi.

Ulubionym tematem prac artystki jest pejzaż pozbawiony obecności człowieka. W wysmakowanych gamach barwnych pokazuje spokój i piękno polskiego krajobrazu.

Brała udział w 15 wystawach indywidualnych w Polsce i w około 50 wystawach zbiorowych (Polska, Niemcy i Japonia).

 

Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą m. in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, USA, Australii ,Egipcie, Nowej Zelandii.

W 2010 roku artystka została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”