Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Maria Adamus-Biskupska

Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kuntza. Obroniła dyplom z wyróżnieniem- nagrodzony i uznany za najlepszy dyplom Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w 1991 roku. 

W latach 1990-1991 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademie der Bildenden Kuenste  w Norymberdze w pracowni prof. Georga Karla Pfahlera. W 1992 Liga Miast Europejskich z siedzibą w Dordtrechcie przyznała Artystce stypendium malarskie w Granadzie.

Maluje portrety i akty. Piękne i tajemnicze postaci kobiet przedstawione w subtelnych rozświetlonych barwach wprowadzają widza w ich intymny świat. Artystka posługuje się pastelową delikatną paletą barw. Maluje obrazy w niewielkich formatach, najchętniej 20x20 cm.

Artystka zorganizowała 17 wystaw indywidualnych  w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Hiszpanii. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech i Czechach.

Prace artystki znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.