Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Roman Kirilenko

Malarz, grafik, dizajner.

Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom z grafiki warsztatowej uzyskał w 1983r. . W latach 1977-1981 współpracował jako grafik i rysownik z tygodnikami Kultura i Politechnik . Współpracował również z wydawnictwami m. in. Książka I Wiedza, KAW, PWN, PAX, PWE, Iskry, InterArt, Novum, Graphio, Bellona i inne.

W latach 1982-1983 był asystentem na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku- Fotografia. W 1985 roku otrzymał stypendium artystyczne Ministerstwa Kultury i Sztuki . W 2001 roku wydawnictwo Bellona wydało album fotograficzny jego autorstwa poświęcony Tunezji.

 

Artysta zajmuje się grafiką wydawniczą ( książki, foldery, plakaty, kalendarze ) i warsztatową, malarstwem, projektowaniem układów typograficznych oraz fotografią artystyczną.

W swoim twórczym dorobku ma 8 wystaw indywidualnych , srebrny medal w dziedzinie fotografii artystycznej w Edmonton w Kanadzie i ponad 40 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą m. in. we Francji, Włoszech, Holandii, Niemczech, Belgii, Norwegii , Hiszpanii, USA i w Kanadzie .