Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Hanna Haska

Urodziła się w Warszawie w 1952 roku.

Studiowała na Wydziale Grafiki w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1976 roku obroniła pracę dyplomową  w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego.  Edukację kontynuowała w Kansas City Art Institute, USA i w Digital Media Studio przy Uniwersytecie Toronto, Kanada. W 2006 r. uzyskała Grant Fundacji Pollock-Krasner  w Nowym Yorku.

Specjalizuje się w grafice artystycznej przy użyciu rysunku i technik cyfrowych.

Tematyka Jej prac obejmuje: tożsamość kulturową, mistykę i architekturę. Artystka o swoich pasjach:” Architektura stanowi dla mnie niezwykłą metaforę: jest najtrwalszą formą sztuki, gdzie przez setki lat myśl budowniczych pozostaje wciąż dostępna uważnym obserwatorom”

Swoje prace prezentowała na 18 wystawach indywidualnych i ponad 60 wystawach zbiorowych w Polsce, Anglii, Włoszech, Szwecji, USA, Kanadzie,  Rosji, Japonii i Chinach.

Należy do międzynarodowej grupy grafików „Grafika na krawędzi”.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień m.in. Złoty Medal „Canadian Association of Photographers & Illustrators in Communications” w Toronto (1999), Nagroda Prezydenta Higashi Ura na światowym konkursie sztuki „FloraArt” Japonia (2000), Tytuł  Najlepszego Artysty w Międzynarodowym Konkursie Sztuki „Seiko-Ten” Metropolitarne Muzeum w Tokio (2001), Tytuł Zwycięzca w Konkursie Sztuki Cyfrowej  Macworld Conferencja & Expo, Nowy Jork (2001), Trzecie Miejsce w światowym konkursie sztuki „Renesans” Muzeum Miasta Kobe, Japonia (2005), Tytuł Zwycięzca w światowym konkursie „Olimpiada Sztuki” towarzyszącym Igrzyskom Olimpijskim w Londynie (2012).