Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Wykorzystywane są one przez system statystyki odwiedzin na stronie. Możesz wyłączyć cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.

Rozumiem

Edward Dwurnik

Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Eugeniusz Eibischa i rzeźby prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Krystyny Łady - Studnickiej  w 1970 roku.

W czasie studiów, w 1965 roku, pod wpływem obejrzanej wystawy prac prymitywisty Nikifora, przyjął zbliżony doń styl obrazowania. W 1966r zaczęły powstawać pierwsze obrazy z cyklu Podróże autostopem. Kontynuacją tego cyklu były Błękitne miasta, Diagonalne i Wyliczanka. W latach 1972-78 powstał cykl Sportowcy- obejmujący 242 obrazy. W 1980 Artysta połączył ze sobą cykle Sportowcy i Robotnicy. W latach następnych powstały: Warszawa (1981), Droga na wschód (1989-1991), Od Grudnia do Czerwca, Niech żyje wojna!,  cykl morskich pejzaży-Błękitne (lata 90-te), abstrakcje w technice action painting-Dwudziesty piąty.

Dorobek twórczy Artysty obejmuje ponad 4,5 tysiąca obrazów tworzonych w 25 cyklach, 3,5 tysiąca akwarel oraz około 13 tysięcy rysunków.

Edward Dwurnik miał ponad 80 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Artysta był wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą.